Kā veidot iekļaujošu uzņēmuma kultūru

Šis raksts būs noderīgs visu veidu vadītājiem, jo apskatīsim, kā tad īsti definējama iekļaujoša uzņēmuma kultūra un kā to veicināt darba vidē.

iekļaujoša uzņēmuma kultūra

Mūsdienās uzņēmumi lielā mērā paļaujas uz dažādiem un iekļaujošiem darbiniekiem, kā arī uz apņemšanos novērst neapzinātu aizspriedumu veidošanos. Uzņēmumi, kas cenšas sasniegt šos rādītājus, gandrīz vienmēr ir inovatīvi un augstas veiktspējas. Tā tiek veidota iekļaujoša uzņēmuma kultūra, ar kuru mēs jums šodien palīdzēsim iepazīties.

Mērķis ir palīdzēt jums paskatīties uz jūsu uzņēmumu no jauna, lai pārliecinātos, ka jums ir nepieciešamā mentalitāte, lai izveidotu iekļaujošas, daudzveidīgas komandas visos līmeņos.

Šis raksts būs noderīgs visu veidu vadītājiem, personāla speciālistiem un personāla atlases vadītājiem. Apskatīsim, kā tad īsti definējama iekļaujoša uzņēmuma kultūra un kādi padomi palīdzēs veicināt iekļaujošu vidi.

Kas ir iekļaujoša uzņēmuma kultūra?

Darba vieta ar iekļaujošu kultūru pieņem un novērtē darbiniekus no dažādām vidēm.

Pētījumi liecina, ka visdažādākie uzņēmumi, visticamāk ātrāk nekā jebkad, pārspēs savus mazāk atšķirīgos konkurentus iekļautības ziņā. Jo ātrāk spēsim pielāgoties jaunajai iekļautības normai, jo izdevīgāk tas būs uzņēmumam.

Papildus lielākai iekļautībai, vispārēji iekļaujoša darba vieta piedāvā šādas papildu priekšrocības:

  • Paaugstināta darbinieku iesaiste – pētījumi liecina, ka dažādās darba vietās ir radošāki darbinieki, jo viņiem ir plašāks ideju, viedokļu, spēju un darba pieredzes klāsts.
  • Uzlabota darbinieku noturēšana — iekļautības veicināšana nozīmē tādas kultūras radīšanu, kurā ikviens jūtas kā mājās un ir laipni gaidīts darbā. Darbinieku noturēšana ir uzlabota, jo tā palīdz darbiniekiem justies novērtētiem un aprūpētiem.

Kopumā darbinieki mazāk tiecas pamest darbu, ja viņi jūt saikni ar organizācijām, kurās viņi strādā. Viņi ne tikai palīdz saviem darba devējiem sasniegt savus mērķus, bet arī atalgo viņus, turpinot strādāt viņu labā un atsakoties no citu organizāciju darba piedāvājumiem.

Padomi, kā veidot iekļaujošu uzņēmuma kultūru

Esam apkopojuši vērtīgus padomus no bloga Company Inside. Šim blogam īpaši uzticamies, jo tas ir veidojis bagātīgu saturu par to, kā vislabāk vadīt uzņēmumu. Ņemot vērā gan darbinieku iesaisti, gan arī, protams, uzņēmuma dažādās kultūras.

Ķeramies klāt!

iekļaujoša uzņēmuma kultūra

1. Sāciet ar darbā pieņemšanas praksi

Izstrādājiet spēcīgu dažādības un iekļaušanas politiku, kas attiecas arī uz jūsu darbā pieņemšanas praksi. Tas var ietvert lietas, piemēram, nodrošināt, ka darba sludinājumi ir pieejami un pievilcīgi dažādiem kandidātiem. 

Tā var arī veikt aklu CV pārskatīšanu, lai novērstu neapzinātu aizspriedumu. Vai varbūt pat īstenot strukturētu intervēšanas procesu, lai pārliecinātos, ka visi kandidāti tiek novērtēti, pamatojoties uz tiem pašiem kritērijiem.

Mūsu galvenais padoms ir vienmēr censties iegūt bagātīgu dažādu pieredzi, pieredzi un perspektīvas, lai izveidotu labi noapaļotu komandu. Un neveidojiet aizspriedumus par vizuālām preferencēm. Ja jūsu darbinieki domā par to, vai taisīt tetovējumu vai labāk nē, mēs ceram, ka jūsu viedokli tas neietekmēs. 

2. Izmantojiet iekļaujošu valodu

Nākamais padoms ir mēģināt veicināt iekļaujošu valodu un saziņu darba vietā. Ir svarīgi, lai ikviens justos redzēts, sadzirdēts un novērtēts katrā diskusijā, sanāksmē vai projektā.

Tāpēc mudiniet darbiniekus izteikt savas domas un idejas un cieniet ikviena ieguldījumu. Apsveriet iespēju ieguldīt komunikācijas prasmju apmācībā, uzsverot empātisku un cieņpilnu dialogu.

Un atcerieties, ka iekļautība nav tikai ikviena balss ieklausīšanās, bet arī šo balsu integrēšana lēmumu pieņemšanas procesos. Pārliecinieties, ka jūsu darbinieki zina, kā atrisināt konfliktus, un dariet to, nebaidoties iekļūt nepatikšanās.

3. Rūpējieties par pareizu apmācību

Ieguldiet visu darbinieku pastāvīgās dažādības, vienlīdzības un iekļaušanas apmācībās. Tas var palīdzēt apstrīdēt un mainīt jebkādas neapzinātas novirzes, kas var pastāvēt jūsu darbaspēkā, un var radīt iekļaujošāku vidi.

Nodrošiniet arī, lai apmācība būtu visaptveroša, pievēršoties dažāda veida aizspriedumiem un nodrošinot darbiniekiem rīkus pašrefleksijai un uzvedības modifikācijām.

4. Vienmēr veiciniet vienlīdzību

Mūsu nākamais padoms ir izveidot dažas īpašas politikas un prakses, kas nodrošinātu, ka ikvienam ir vienlīdzīga piekļuve iespējām jūsu uzņēmumā.

Tas galvenokārt ietver to, lai akcijas, balvas un atzinības tiktu sadalītas godīgi. Tāpēc ieviesiet pārskatāmu karjeras attīstības plānu, kas visiem darbiniekiem sniegs skaidru priekšstatu par viņu izaugsmes iespējām.

Kopumā atzīstiet darbinieku unikālo ieguldījumu un pārliecinieties, ka šīs atzinības ir balstītas uz nopelniem, nevis uz labvēlību.

5. Izveidojiet darbinieku resursu grupas 

Izveidojiet darbinieku resursu grupas, kurās komandas locekļi var sazināties, izmantojot kopīgu pieredzi vai identitāti.

Šīs grupas būs ļoti izdevīgas, jo tās nodrošina darbiniekiem drošu, atbalstošu telpu, lai paustu savas bažas. Tajos jūsu darbinieki varēs dalīties pieredzē un ierosināt izmaiņas, kas var uzlabot iekļautību.

Un paturiet prātā, ka šīs grupas var palielināt darbinieku iesaistīšanos, apmierinātību un noturēšanu.

Iesakām izlasīt arī rakstu par to, kāda ir Mentālās veselības atbalsta nozīme darba vietā

Mēs iestājamies par veselīgiem, laimīgiem un tikai tad produktīviem darbiniekiem!

Autors: Eva Sidorova

Par brīžiem, kad ir nepieciešams izskatīties satriecoši. Kā to panākt? Sazinies ar mani, un mēs kopā to izdarīsim.