Suņu bailes no uguņošanas

Dažiem suņiem nav problēmu ar uguņošanu un salūtu redzamību un skaņu, ja tie ir bijuši desensibilizēti – piemēram, medību suņi pierod pie medību šautenēm un ieroču pulvera skaņām un smaržām. Tomēr lielākā daļa suņu nav pieraduši pie šīm lietām, tāpēc jaunais gads var būt īpaši saspringta brīvdiena gan suņiem, gan viņu cilvēkiem.

Jaunajā gadā aizbēg vairāk mājdzīvnieku nekā jebkurā citā dienā, tāpēc jums jāveic papildu pasākumi, lai nodrošinātu viņu drošību. Jaunajā gadā uzmanīgi sekojiet savam sunim un pārliecinieties, ka jūsu mājdzīvnieks valkā pienācīgu identifikāciju.

Suņiem ir dabiski baidīties no skaļiem trokšņiem. Skaņas iedarbina viņu nervu sistēmu, un viņi var satraukties vai baidīties. Bēgšana no trokšņa ir izdzīvošanas instinkts.

Atcerieties, ka jūsu sunim uguņošanas un salūta pieredze atšķiras no citiem dabiskiem skaļiem trokšņiem, piemēram, pērkona. Uguņošana ir tuvāk zemei, dzīvīgāka, un to pavada pēkšņas uzplaukumi, zibspuldzes un dedzinošas smakas. Suņi piedzīvo pasauli caur savām maņām – degunu, acīm, ausīm.

Šeit ir daži padomi, kā uzturēt suni mierīgu, padarot jums vieglākas brīvdienas.

Sagatavošana
Atsājiet savu suni vietā, kur nebūs skaļu uguņošanas ierīču – drauga vai radinieka mājās, kas jūsu sunim ir pazīstama. Ja tā ir jūsu sunim nepazīstama vieta, aizvediet viņu pāris reizes dienās pirms svētkiem, lai tas nebūtu pārsteigums, kad jūs viņu tur aizvedīsit.

Izmitināšana
Ja jūs nevarat aizvest savu suni uz vietu, kur nav uguņošanas, tad uzslēdziet mūziku, lai suns nedzird uguņosānas skaņu. Noteikti neatsājiet viņu vienu mājas, viņš būs pārbijies. Citi cilvēki suņus jau laicīgi ielaiž pagrabā, lai izvairīties no suņu pazušanas.

Autors: Eva Sidorova

Par brīžiem, kad ir nepieciešams izskatīties satriecoši. Kā to panākt? Sazinies ar mani, un mēs kopā to izdarīsim.