DER ZINĀT

MATI

STILS UN MODE

TAVAI VESELĪBAI

VINGROJUMI

Twitter facebook rss draugiem
Ogii » Kā izārstēt sēnīti?, TAVAI VESELĪBAI

sēnīšu infekcija
Daudzi cilvēki nemaz neuzsāk ārstēt sēnīti, jo uzskata, ka sēnīte ir neārstējama. vai arī dažādu pretlīdzekļu pielietošana beidzas ar to, ka sēnīte pazūd, te atkal no jauna parādās.

Patiešām iznīcināt sēnīti organismā pilnīgi nav iespējams. Bet samazināt tās iedarbību līdz veselībai nekaitīgai ir iespējams.

Ar sēnīti slimo gandrīz vai katrs piektais cilvēks, un cilvēki no kāju, ādas un nagu sēnītes nevar izārstēties gadiem.

Pirmkārt, lai uzzinātu vai tā ir sēnīte vai kaut kas pavisam cits (ir daudz citu slimību ar šadiem simptomiem) ir jādodas pie speciālista, kurš noteiks diognozi.

Sēnītes cēloņi:

Ar sēnīti inficēties ir ļoti viegli. Cilvēks ar salīdzinoši labu veselību ar sēnīti var inficēties, ja pazemināta imunitāte sakarā ar stresu.

30% sēnīšu slimības nāk no ģimenes locekļiem.

Inficēties var saskarsmē ar cilvēkiem, valkājot citu apavus, apģērbus, lietojot vienas un tās pašas higiēnas preces, lietojot sadzīves priekšmetus, vingrošanas zālē, dušās, baseinos, t.i.pie  apstākļiem, kur ir augsta gaisa temperatūrā un augsts gaisa mitruma līmenis.

Ja uz Jūsu kājām ir virspusēji vai dziļi ievainojumi, piemēram, skrāpējumi, skrambas, apdegumi, ja pēdas stipri svīst, ja ir anatomiski defekti – plakanpēda, šaura starpa starp pirkstiem, tad tie ir ideāli apstākļi, lai sēnīte izplatītos un vairotos.

Protams slimības attīstību ietekmē tādi cēloņi kā endokrīnie traucējumi (diabēts),sirds un asinsvadu slimības (apakšējo ekstremitāšu artērijas asteroskleroze), disbakterioze, imūndeficīts un  vitamīnu trūkums.

Sēnītes simptomi:

Pirmā pazīme kāju sēnītei ir tikko manāma ādas lobīšanās, kas izskatās kā grumbas un spraugas ir apkaisītas kā ar miltiem.Vizbiežāk konstatē sāpīgas plaisas starppirkstu krokās. Slimība var sākties kā apsārtums vai piepampums, var būt burbuļi, kopā ar niezi.

Uz ādas parādas sabiezējumi, sevišķi uz papēža. Daudzi cilvēki kļūdaini spriež, domājot, ka tas ir no nepietiekamas higiēnas, valkājot rupjus apavus strādājot dārzā un vecuma saistītajām izmaiņām.


Uz nagiem sēnīte sāk izplatīties no naga brīvās malas vai sāniem. Uz biezākajiem nagiem parādas plankumi vai dzeltenas vai pelēkas svītras,kas pakāpeniski palielinās. Nagi paliek blāvi, nelīdzeni, biezāki, paliek drūpstoši un dažreiz pat salūzt.

Kā ārstēt sēnīti?

Pats pirmais, kas jāizdara ir jāapmeklē dermatalogs, lai speciālists nosaka, sēnītes īsto iemeslu. Un vai noskaidrotu vai tā maz ir sēnīte.


Sēnīti svarīgi sākt apkarot  pašā parādīšanās sākumā. Jo ātrāk to apkarosiet, jo labāki un ātrāki būs rezultāti un tas izmaksās lētāk.

Pats galvenais ir nostabilēt organisma vides ph līmeni, jo sēnītei patīk skāba vide. Tādēļ pēc iespējas ēd sārmainu pārtiku. Skatīt sadaļu -

skāba un sārmaina pārtika

Labs līdzeklis cīņā pret sēnīti ir koloidālais sudrabs, anti koku mizas, ķiploki, tējas koka eļļa, melnās valriekstu lapas.

Uzņem daudz vitamīnus

Mēģini ieturēt nelielu diētu, ja Tavs svars ir lielāks par normālu svaru.

Vienmēr kārtīgi izžāvē kājas, starp pirktu starpām un uz bojātajām vietām vari izbraukt ar citrona šķēlīti, jo citrons ir sārmains.

Vēlams lietot vitamīnus saturošus mazgāšanās līdzekļus ar neitrālu pH 5.5 līmeni, kā arī tējas koka eļļas, jo parastajām ziepēm ir tieksme noņemt ādas vajadzīgo aizsargkārtiņu.

Steigšus uzlabo imunitāti un atceries, ka stress ir visbiežākais imunitātes pasliktināšanās iemesls.
Staigā ar kurpēm, kurām ir vēdināšanas iespējas, vasarā staigā ar vaļējām kurpēm.
Izvēlies kokvilnas apģērbu.

Savas kurpes apstrādā ar 30% etiķi, tad uz stundu ietin pārtikas plēvē. Pēctam noliec, lai izvēdinās.

Ko darīt, lai nesasmiltu ar sēnīti?

Lai nesaslimtu ar sēnīti, svarīgi ir saglabāt augstu imunitāti un ph līmeni.

Katru reizi pēc kāju samitrināšanas, piemēram, baseina apmeklēšanas kārtīgi noslauki un nožāvē pēdas.

Nekad nemēri veikalos kurpes bez zeķes kājās.

Valkā tikai savas drēbes un apavus, arī mājas čības.

Lieto savu atsevišķu dvieli, zobubirsti un pārējās higiēnas preces.

Foto:  day19.com

16 Komentāri »

 • BLONDINE sacīja:

  KADA ZIN, KUR TO KALOIDALU SUDRABU DABU? APTIEKAS PARDOD?

 • Rūta sacīja:

  Pamegjini pamekleet homeopaatiskajaa aptiekaa, tur jau viskautko var dabuut labu ;)

 • ārprāts sacīja:

  Kāds tur PH 5,5 tā ir kļūda!
  Nekad mūžā nelietojiet neko, kur ir šāds skābs PH! Jālieto TIKAI bāziski (neitrāli) (un arī sārmaini) ķermeņa kopšanas līdzekļi (~PH – 7,3).
  Kā raksta autors var rakstīt, ka mums jādabū sārmaina vide organismā un pie reizes piedāvāt zieķēt uz ādas tūkstošiem reižu skābāku produktu!
  PH 5,5 bija muļķīgs mīts, jo testējot ādu tiešām PH ir 5,5, taču tā kā āda ir lielākais izvadorgāns tad tie ir izvadītie sārņi, nevis normāls ādas PH! Un cilvēki tagad atkal grib to 5,5 iedabūt ādā iekšā! Ārprāts!
  Lietojiet tikai BĀZISKUS (neitrālus) ķermeņa kopšanas preperātus.

  Un kājas var regulāri ievietot sārmainā peldu sāls vannā. Sēnīte drīz pazudīs, jo kā jau rakstā teikts sārmaina vide viņai nepatīk (tāpat kā vēzim u.c. ļaunumiem)!

 • indris sacīja:

  ..beidzot sadzirdēju,kas jādara pret šo zarazu….paldies meitenes

 • indris sacīja:

  nezināju ka sēnīte arī attīstās skābā vidē…..es lietoju x2o korāļu ūdeni,jau ilgi,un tiešam esmu pamanījusi ka tieši runājot par sēnīti,tā ir samazinājusies,daudz vieglāk sakopt to…..šis ūdens izvada skābes no organisma,normalizē ph…..par šādu ūdeni varat palasīt…www.xoomaworldwid.com/indra

 • Mii sacīja:

  Citrons un bāzisks??? Kurš “ģēnijs” šito ir sarakstījis?
  Pati eju uz Mednieku ielu 7 pie dakteres Anitas Ķepītes, kur apkopj slimos nadziņus.
  Apavu un pēdu dezinfekcijai var izmantot etiķa (9%) un šņabja (40%) maisījumu attiecībā 1:1. Pēdas pēc tam vēlams ieziest ar krēmu vai vislabāk kādu eļļu, jo šis maisījums sausina ādu. Sēnes nīcināšanai mēdz izmantot jodu (laikam 10%, katrā ziņā koncentrētāku kā to, ko aptiekā bez receptes dod), tējas koka eļļu vai citroseptu. Paralēli ejot uz ārstniecisko pedikīru (sausais pedikīrs). Uz nagiem var smērēt arī k-ko skābu – citronu, dzērveni vai ko citu. Galvenais – jādezinficē apavi!

  P.S. Skāba vide – līdz pH 7

 • Mii sacīja:

  neitrāla – pH = 7, bāziska jeb sārmaina – pH > 7

 • Signe sacīja:

  http://www.godsdirectcontract.com/vegetarian/ch/aa.html

  To Mii
  citrons ir sārmaina nevis skāba pārtika. Palasi informāciju sākumā, tad plosies.

  Tā ir liela cilvēku kļūda domāt, ka ja produkts pēc garšas ir skābs, tad viņš pieder pie skābas pārtikas…

  Vairak izglītoties vajag, un tad zināsies, ka citrons ir sārmaina pārtika ;)

 • Laboriņš sacīja:

  Par tiem pH reiz par visām reizēm:
  Skābs: 2.0-6.0;
  Neitrāls: 6.0 – 7.0;
  Sārmains: 7.0 – 8.0.

 • C sacīja:

  Ko darīt ja sēnīte jau ir ilgi un nav iespēja apmeklēt ārstu?

 • sintija sacīja:

  mans vecais tevs sacija ka kajas jamerce pasam sava urina pazudis gan senite gan kajas sliktais aromats…

 • skabarga sacīja:

  citronu sula pēc izspiesšanas pirmās 10 min ir sārmaina, un pēc tam ir skāba. ja vēlies iegūt sārmainu produktu tad citronu sula jāizlieto 10 minūšu laikā pēc izspiesšanas, jo pēc tam tā gaisā oksidējas un klūst skāba.

 • Evita sacīja:

  Lai iegūtu 30% etiķi, tad 70% esence jāatškaida uz pusi, tātad 100ml un 100ml?

 • Uldis sacīja:

  Kādēļ “ārsts” stāsta, ka sēnītes ārstēšanai vajadzīga sārmaina vide, to es nezinu. Varbūt viņš sev gādā slimniekus.Tieši skābe iznīcina sēnīti, piem. ābolu etiķis.

 • Kristīne sacīja:

  Ja vēl nezināji,ta tagad uzzināsi, ābolu etiķis ir sārmains produkts.

 • Kika sacīja:

  Man vīra sperma palīdzēja, tik ilgāks process – toties lēti.

Pievieno komentāru!

Ieraksti augstāk redzamos simbolus un nospied pievienot